PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107965}
5,7 20 550
ocen
5,7 10 1 20550
3,7 3
oceny krytyków
Cube Zero
powrót do forum filmu Cube Zero

O ile Cube 1 jest jednym z moich ulubionych filmów. O ile 2 część była filmem beznadziejnym z zapędem na średni, o tyle Cube zero to totalne DNO. Zrobili pastiż z ostatniej części. Film wygląda jak nakręcony serial przez niskobudżetową stacje telewizyjną. Fatalne wyjaśnienie, kieprawa gra aktorów, dialogi o pożal się boże. Nic dziwnego że film wyszedł od razu na DVD. Nie ma tego klaustofobicznego klimatu osaczenia, tych wiarygodnie odwzorowanych relacji międzyludzkich. zagadka została wyjaśniona w najdurniejszy możliwy sposób. Jak dla mnie film ten to profanacja.

Zigu20

zgadzam się !!
totalne dno !
szkoda czasu na oglądanie tego filmu !

ocenił(a) film na 3
Zigu20

w 100 % sue zgadzam. W porownaniu do jedynki to porazka na calego.

ocenił(a) film na 8
Zigu20

W porównaniu do jedynki - porażka. Ale jedynka to dla mnie wybitny film i myślę, że to, że ZERO mu nie dorównuje, nie znaczy od razu, że jest denne. Mnie się bardzo przyjemnie oglądało, był pomysł. Na początku oczywiście oburzyłam się, że ukazanie cube'a "od drugiej strony" totalnie zaprzecza idei cube 1, ale w miarę postępowania akcji filmu doszłam do wniosku, że postąpiłam trochę jak ci, którzy po obejrzeniu jedynki pytają "No ale kto w końcu ich tam zamknął?" :D Pomimo wykorzystania tego samego miejsca akcji, Cube Zero niesie ze sobą zupełnie inną treść niż CUBE. CUBE jest dużo bardziej głębokim filmem, ale ZERO, wbrew pozorom, opowiada zupełnie o czymś innym. Cube to przede wszystkim ilustracja życia ludzkiego, a także niesamowicie prawdziwej, a zarazem przerażającej prawdy, że nic nie jest dla człowieka większym zagrożeniem, niż drugi człowiek. Zero to raczej rozprawa z lenistwem umysłowym, brakiem refleksji nad otaczającym nas światem, bezmyślnym postępowaniem według odgórnie ustalanych reguł. To też cenne, chociaż jedynce nie dorównuje pod żadnym względem.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones